O'Reilly, Hoffman vedl Blues k porážce Avalanche
26 Apr

V posledních několika týdnech se zdá, že téměř nikdo nechce skončit na Západní konferenci čtvrtý, protože o tuto příležitost usilují St. Louis Blues, Arizona Coyotes a San Jose Sharks. Bruce čelil nepříznivé situaci dvou gólů za pouhých pět minut proti Colorado Avalanche a nezdálo se, že by se to zlepšovalo.

Právě v tomto okamžiku převzal iniciativu hry Ryan O'Reilly v dres St. Louis Blues a začal vést tým k návratu a pomohl jim dosáhnout obrovského vítězství 5-3. O'Reilly zaznamenal ve vítězství druhý hattrick v sezóně, včetně dvojice gólů s méně než třemi minutami v první fázi. Na konci třetí čtvrtiny vstřelil svůj třetí gól do prázdné branky, aby pomohl zatlačit hru.

Kromě individuálního výkonu, s ohledem na nedávné zápasy Blues, stav play-off Západní konference a zbývající program, který před nimi stále sedí, je to pro Blues obrovské vítězství. Sobotní vítězství bylo teprve pátým vítězstvím Blues za posledních 20 her a stalo se čtvrtým místem play-off v Západní konferenci. Ale Blues má v Arizoně pro zbývající hry ještě 3 hry. Z hlediska procentních bodů se tedy Bruce jeví v dobré pozici. Znepokojující však je, že St. Louis podle plánu nedostal žádnou laskavost. St. Louis má po zbytek sezony v oddělení téměř jen tři nejlepší týmy, které hrají proti Coloradu, Vegas a Minnesotě. Zbývají už jen tři hry a jedna je hra bez play-off. Mezitím Arizona odehraje sedm zápasů proti týmům, které ve zbývajících devíti zápasech nepostoupily o play-off. Vzhledem k těmto zbývajícím plánům musí Blues nasbírat na hřišti více bodů, kamkoli se dostanou, což znamená, že musí dosáhnout co největšího počtu vítězství.

Hráči týmu Blues si vedli dobře. Dokud si oblékli Hokejové Dresy NHL, věděli, že reprezentují celý tým, a každý musí mlčky spolupracovat, aby získal sílu týmu. Měli velké jídlo na lavičce brankáře v Coloradu. Strávili spoustu času obranou ve svých vlastních oblastech. Ale jejich nejlepší všestranný hráč (O'Reilly) vynaložil úsilí na změnu hry, když to nejvíce potřebovali, a později ve hře měli příležitost využít výhodu systému pro dva hráče k oportunismu. Někdy takový výkon potřebujete. Někdy musíte vyhrát hru, ve které nejste nejlepší. Jejich zisky v každé hře lze efektivně absorbovat a v další hře je proměnit na dokonalejší výkon.