Bruins, Hurricanes vyhrávají třetí utkání za prodloužení
04 Jun

Brad Marchand vyhrál třetí zápas za Boston Bruins v prodloužení. Carolina Hurricanes nakonec ve třetí hře porazili Andreje Vasilevského. Oddělení bezpečnosti hráčů NHL však pozastavilo čtyři zápasy útočníka Winnipeg Jets Marka Schaefflera za žalování útočníka Montrealu Canadiens Jacka Evanse.

Boston Bruins si toto vítězství zasloužil. Celou noc byli lepším týmem, zvláště když hra postupovala, a to pouze v prodloužení, protože brankář New York Islanders Semyon Varlamov hrál dobře. To vše se změnilo brzy v prodloužení. Když ho Brad Marchand porazil ze špatného úhlu, Bruins vyhráli hru 3 a v sobotu večer vstoupili do série číslo 1 s náskokem 2: 1. Čtyři hry. Tuukka Rask, který má na sobě dres Boston Bruins, je pro tým skálopevný v bodování, zejména v prodloužení, což pomáhá týmu vyhrát. Jediným nedostatkem Bruins v této hře bylo, že obránce Brandon Kahlo musel odstoupit ze hry poté, co byl ve třetím čtvrtletí blokován útočníkem Islanders Carlem Clutterbackem. Carolina Hurricanes nakonec ve třetí hře porazila Tampa Bay Charger Andre Vasilevsky, zvítězila 3: 2 a vstoupila do série. Jordan Starr vstřelil vítězný gól v prodloužení, Sebastian Ajo zasáhl tři. Rozhodnutí Hurricanes změnit svého brankáře se také vyplatilo, protože Peter Mrazek v dres Carolina Hurricanes zastavil 35 ze svých 37 vítězných střel.

Sebastian Ajo ve čtvrtek v noci zaznamenal tři body a spočítal všechny tři góly Hurricanes, aby jim pomohl vyhrát první zápas série. Tuukka Rask vyhrál za Bruins. Nemusí čelit spoustě střel, ale setkal se s některými vysoce kvalitními střelami, včetně raných střel v prodloužení. Při výhře Bruins 2: 1 je jeho skálopevným já, když z 28 střel vyrobil 28 ran. Jeho výkon v play-off v Bostonu vždy čelí urputné kritice, ale stále je jedním z nejlepších a nejúčinnějších brankářů v lize. Hráči se cítí v bezpečí, když ho vidí v Hokejové Dresy NHL. Velká část úspěchu Bostonu je vynikající obětavost brankáře.